Пропозиції?

            10 березня в українській парохії Благовіщення Пречистої Діви Марії, що поблизу станції метро «Аргуелєс», у формі вечора пам’яті урочисто відзначено 199-ту роковину від дня народження нашого славетного Пророка (наступний рік – ювілейний). Назва цього заходу, а саме «Уклін Шевченкові», сповна відобразила ту атмосферу пошани, навіть пієтету, які панували в залі.

            У загальну канву вечора, сформовану з біографічних фрагментів життя Кобзаря, органічно вплелися уривки з його безсмертних поетичних творів. Рівно ж як і прозвучали пісні на слова Великого Тараса.

           Безперечно, особливого звучання, як і піднесення та сердечності цьому вечору надала ведуча програми, а заодно і автор сценарію, поетеса і композитор Зіновія Шепель. Між іншим, вона не тільки виступала у ролі ведучої, а ще й  пліч-о-пліч співала зі своїми приятелями з вокального гурту «Українські передзвони», блискуче читала уривки з поем та вірші Т. Шевченка.

           Не могли не схвилювати присутніх у залі виступи декламаторів: експресивно-статечного Василя Білянського (уривки з поем «Катерина», «Гайдамаки»), натхненного Юрія Чопика («Розрита могила»), неповторної Лариси Сенів («Мені однаково»), щиросердечної Галини Коризми («Не нарікаю я на Бога»). Водночас глядацьку аудиторію причаровував спів гурту «Українські передзвони» («На Тарасовій горі», «По діброві вітер виє», «Садок вишневий»), Івана Голяка («Шлях до Тараса») та дуету у складі Ярослава Булавинця  й Івана Голяка («Думи мої»).

Гурт
Гурт ‘Українські передзвони’

Зіновія Шепель
Зіновія Шепель

Василь Білянський
Василь Білянський

Юрій Чопик
Юрій Чопик

Лариса Сенів
Лариса Сенів

Галина Коризма
Галина Коризма

Іван Голяк (ліворуч) і Ярослав Булавинець
Іван Голяк (ліворуч) і Ярослав Булавинець

Артисти - учасники вечора
Артисти – учасники вечора

           Ясна річ, співпереживали з виступаючими усі присутні в залі. А в одну мить навіть здалося, що серед нас присутній сам … Пророк. Так-так, бо вже дуже зовнішньо на нього подібний один з наших братів-заробітчан львів’янин Василь Павлюк. Він з такою увагою спостерігав за дійством, що здавалося, буцімто у будь-яку мить може піднятися з місця і висловити артистам своє захоплення і від себе особисто, і від Кобзаря…

Василь Павлюк
Василь Павлюк

Shevch-2

Любомир КАЛИНЕЦЬ.

Знаменні дати / ВШАНОВУЮЧИ ТАРАСА