Пропозиції?

            По-особливому урочистою видалася Квітна неділя в українській парафії Благовіщення Пречистої Діви Марії іспанської столиці. Передусім піднесеного настрою недільному Богослуженню надавало довгоочікуване посвячення верби – провісниці Воскресіння Христового. Зауважимо, що вже традиційно в Мадриді посвячують як оливкові галузочки, так і віти нашої верби з «котиками», які доставляють з України численні «бусики». Саме вони вже віддавна стали своєрідним місточком поміж нашими країнами.

            Не погрішимо проти істини, коли стверджуватимемо, що на Вербну неділю до Мадрида стікається навіть більше заробітчанського люду, аніж на саму Пасху. Справа в тому, що щотижнева недільна літургія відбувається в обідній час. Відповідно, з подальших околиць столиці до храму дістатися легше, аніж на Воскресне Богослужіння, яке, як правило, відправляється вихідного дня спозаранку.

Foto-1 (1)-P70
Член управи «Української громади…» Христина Савчак (крайня зліва) з родиною під час Богослуження

Foto-2 (1)-P70
В молитовному єднанні

            По-друге, в святочній Службі Божій разом з адміністратором парохії отцем Іваном Липкою співслужили отці Ярослав Лайчак і Сальвадор Агілєра, котрі вивчають канонічне право та літургіку в Папському Східному університеті в Римі. Цікаво, що отець Ярослав є словаком за походженням. Але, незважаючи на це, доволі добре володіє українською мовою. Це засвідчив бодай той факт, що він з незначним акцентом виголосив проповідь. А ось отець Сальвадор – іспанець з міста Толедо. Оскільки він студіює старослов’янську мову, то ж саме нею робив деякі «вкраплення» в ході відправи. Крім них були присутні також два студенти римо-католицької семінарії в Мадриді.

Fotj-3-P70
отець Ярослав Лайчак

Foto-4 (1)-P70
отець Сальвадор Агілєра

Foto-5 (1)-P70
отець Іван Липка з гостями парохії

            Урочистості цьому святковому дню додала ще й спільна акція. Наприкінці Богослуження було проведено збірку для потреб храму блаженного Миколая Чарнецького в селі Семаківці Городенківського району Івано-Франківської області (Чернелицький деканат Коломийсько-Чернівецької єпархії). З нагоди цього акту отець Іван коротко розповів численним вірним про нашого чудотворця, а також про церковцю, яку завершують споруджувати в родинному селі владики Миколая. Зрештою, більше інформації про священномученика Чарнецького віряни почерпнули минулої неділі, коли в парохіяльному актовому залі відбувся вечір-реквієм під назвою «Величаємо вас, святі страстотерпці», присвячений 50-річчю виходу з тюрми патріарха Йосифа Сліпого та новим блаженномученикам УГКЦ, беатифікованих Папою Іваном-Павлом II 27 червня 2001 року у Львові.

Foto-6 (1)-P70
Учасники збірки на храм святого Миколая Чарнецького у Семаківцях

            Наостанок повідомимо, що це далеко не перша благодійна акція української громади. Сповідуючи девіз «Віра без діл – мертва», парохіяни здійснили багато богоугодних справ. Зокрема зібрали кошти і виготовили тетрапод для української церкви у всесвітньо відомому французькому паломницькому центрі в Люрді. З нашою допомогою встановлено два величеньких дзвони в Унівській лаврі отців-студитів, що на Львівщині. Нещодавно одна із збірок була пожертвувана на храм в селі Погоня Тисменецького району на Івано-Франківщині – відомий Марійський відпустовий цент Прикарпаття.    

 

Калина МИРСЬКА.

День за днем / НЕ Я Б’Ю – ЛОЗА Б’Є! ЗА ТИЖДЕНЬ – ВЕЛИКДЕНЬ!