Пропозиції?

В Австрії створена нова громадська організація «Українці в світі», повідомляють в ГО «СПАС». Координатор громадської організації – Марія Богуславська. Сайт можна знайти за посиланням.

«Об’єднаймось через дискусії, через круглі столи, через наші з’їзди, через залучення інтелектуальної еліти, цим заявимо ми про себе, як про потужну силу в Україні і спонукаємо до написання законів і захисту наших прав нашою Батьківщиною.

Відстоїмо та ініціюємо наше право віддати свій голос за кордоном в парламентських і президентських виборах на Україні», – зазначає координатор ГО «Українці в світі» Марія Богуславська.

У вступі України до європейської асоціації, п. Богуславська вбачає нові можливості. У ГО «СПАС» звернулася, – щоб налагодити спільну роботу і координацію зусиль по піклуванню потребами співвітчизників за кордоном, по культурному обміну, по залученню закордонних українців до активної участі в політичному і громадському житті України.

«На сьогодні за межами України проживає 18 мільйонів українців. Серед них близько 7,5 мільонів – це трудові мігранти і студенти.

Щороку українці, які працюють за кордоном, переказують в Україну понад $7 млрд, що значно перевищує обсяг прямих іноземних інвестицій в економіку України. Внесок мігрантів і емігрантів в економіку України сягає 23% її сукупного внутрішнього продукту.

Ми не можемо просто ігнорувати наших співвітчизників за кордоном. Вони також мають свої проблеми, вони також мають свої права. Вони також сини та доньки великого, могутнього українського народу!» – коментує заступник голови ГО «СПАС» Олег Пилипенко.

ZIK, 28 вересня

УКРАЇНЦІ ПРИДБАЛИ ЦЕРКВУ ПІД ПАРИЖЕМ, ДЕ ПРОЖИВАЛА АННА ЯРОСЛАВНА

27 вересня українська Єпархія святого Володимира в Парижі на чолі з єпископом Борисом (Ґудзяком), президентом Українського католицького університету, придбала церкву у Санлісі поpуч з Абатством святого Венсана, яке заснувала королева Франції Анна Ярославна. Про це повідомляє відділ інформації та зовнішніх зв'язків УКУ.

Саме у Санлісі в XI столітті мешкала донька Ярослава Мудрого.

„З листопада ця церква функціонуватиме як храм УГКЦ, при якій діятиме культурний центр Анни Ярославни, метою якого буде представляти українську культуру та розвивати українсько-європейську співпрацю”, – йдеться у повідомленні.

paris1

Згідно з інформацією, двері новопридбаного храму відкриються для усіх охочих 16 листопада. У цей день о 10:00 тут відслужать урочисту Архиєрейську Літургію, а 17 листопада українці зможуть взяти участь у поминальній Архиєрейській Літургії в Соборі Паризької Богоматері, щоб спільно помолитися за жертв Голодомору.

«Сьогодні великий день для української громади в Парижі, у Франції, в усій Європі, і, зрештою, для усіх українців, де б вони не були. Ми придбали церкву в Санлісі, королівському містечку, у якому мешкала Анна Ярославна, відома в світі як Анна Київська, королева Франції. Цим церковним і юридичним актом ми засвідчили, що джерела української християнської європейської традиції живі та життєдайні», – заявив владика Борис (Ґудзяк).

Він також зазначив, що церква буде носити ім’я страстотерпців Бориса і Гліба, рідних дядьків Анни.

«Борис і Гліб представляють чесноту, яка нам сьогодні найбільше потрібна – любов і злагоду між братами, відмову від братовбивчої боротьби. Анна ж представляє високу культуру і європейськість та християнську духовність», – наголосив він.

За його словами, те, що підписання документів про купівлю цієї церкви відбулося тепер, є дуже символічним, адже саме зараз вся прогресивна українська і світова громадськість надіється на зближення України та Європейського союзу.

Церква була придбана за 203 тисячі євро на пожертви українців з України, Франції, Англії, Сполучених Штатів та Канади.

За попередніми підрахунками на ремонт та облаштування потрібно 1,5 мільйона доларів США, адже церква вже майже століття не діяла як храм, а була в приватній власності.

paris2

За словами владики Бориса (Ґудзяка), ремонт розпочнеться наступного року.

«Церква є з тесаного каменю, в структурно дуже доброму стані. Вона має також великі підземелля, у яких є катакомби з римських часів. Будівлю буде розділено на дві частини – каплицю та культурний центр, метою останнього буде представити Україну в контексті європейської історії і культури. Це символічно, адже саме Анна Ярославна стала першою з України, яка була зафіксована в європейській історії», – наголосив єпископ.

Проектом передбачено, що у приміщенні церкви діятимуть виставки та відбуватимуться різноманітні культурні заходи.

ТИЖДЕНЬ. 28 вересня

СЬОГОДНІ У ШЕСТИ КРАЇНАХ ПРОЙДЕ МАРШ УКРАЇНСЬКИХ ВИШИВАНОК

Сьогодні Світовий конгрес українських молодіжних організацій проведе "Марш українських вишиванок" у 6 країнах світу: Канаді, Італії, Болгарії, Фінляндії, Молдові та Киргистані.

Марші розпочинаються о 10:00 за місцевим часом та пройдуть від центральних установ міст до пам’яток, пов’язаних з Україною.

Нагадаємо, 25 серпня центральною частиною Львова пройшов парад вишиванок «Свято народної ноші», організований обласним осередком «Союзу українок». А до Дня незалежності вишиванки вдяглине тільки львів’яни, а й міські скульптури.

ZAHID.NET, 28 вересня

З телетайпної стрічки новин (3 кореспонденції) / З’ЯВИЛАСЯ НОВА ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ УКРАЇНЦІВ – «УКРАЇНЦІ В АВСТРІЇ»