Пропозиції?

8 червня 2017 року, на дев’ятий день після смерті попереднього Глави УГКЦ Блаженнішого кардинала Любомира (Гузара), у Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві відслужено Заупокійну Божественну Літургію. Богослужіння очолював Блаженніший Святослав (Шевчук), Отець і Глава УГКЦ. Після Літургії у крипті собору, де спочиває Блаженніший Любомир, відслужено Панахиду.

SONY DSC

СВІТЛІЙ ПАМЯТІ БЛАЖЕННІШОГО

Великі люди йдуть у вічність,

Останній день покинувши весни…

Високе Небо  прошептало: Залиш усіх,

Усіх за все прости…

Любов і віру – дивовижну,

Він ніс у люди крізь життя,

Блаженніший, добрий Любомире…

Не мав він в ньому укриття.

Душа і очі… Воєдино

Зовуть : До Господа прийдіть!

Гріхи – це кайдани залізні!

Любіте Господа! Любіть!

І вірні, наче ті зернини,

Що в благодатну падали ріллю,

Зерном пшеничним проростали

Наперекір земному бадиллю.

Скотилася весна за обрії,

І відійшла у височінь душа –

Блаженна, чиста і висока,

Що до святих у Небо поспіша…

Надія КАРПЛЮК-ЗАЛЄСОВА, Мадрид.

МУДРІ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ЛЮБОМИРА ГУЗАРА

У народі говорили, що в його присутності замовкають політики та олігархи, циніки та скептики, амбіційна молодь і люди з досвідом. Смерть Блаженнішого – це непоправна втрата одного з моральних авторитетів нашої нації

Верховний Архієпископ-емерит Блаженніший Любомир Гузар помер 31 травня на 85-му році життя після виснажливої хвороби у своїй резиденції під Києвом. Редакція 5.

Пропонуємо кілька висловлювань ієрарха, якого любили, до якого дослухались та поважали за простоту, мудрість та щирість.

  • Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо.
  • Ми дійшли до того, що людина дивиться на іншу людину як на ворога. Так багато насильства на телебаченні, що людина звикає до нього, думає, що так має бути. Коли нашим богом стає гріш, ми можемо дуже багато зробити, і це дуже небезпечно.
  • Людина здорова, сильна часом ображається, коли хочемо щось для неї зробити: “Мені нічого не потрібно, дякую, я все маю”. Людина хвора, немічна, пристаріла може радіти увесь день, коли до неї хтось щиро звернеться. Заради радості, яку можемо так принести Богові і ближньому, варто трудитися, жертвувати свій час і свої зусилля.
  • Мусимо вчити наших людей не підтримувати корупцію. Я сміюся, коли чую про великі державні програми, про законодавчу боротьбу з корупцією. Все це сміх! Що таке корупція? Це гріх. А жоден гріх законом не поборете. Це треба виховувати.
  • Ми маємо щось лише тоді, коли прагнемо до чогось величного і чистого. Ми будемо пропащими, якщо думатимемо лише про задоволення власних потреб.
  • Влада боїться свободи в серцях набагато більше, ніж голодного бунту. Тому голодного можна купити, а вільного – тільки вбити.
  • Я не кажу, що ми вже збагнули все, а скоріше, що ми на порозі великих змін на краще.
  • Ми мусимо бути того свідомі, що у нашому народі є група людей, для яких найважливіша їхня власна вигода. Яка на це може бути ефективна відповідь? Серед нас дуже багато добрих людей. Але замало бути добрим — треба чинити добро. Якщо хочете жити у нормальній державі, передати її дітям і внукам — чинімо добро.
  • Патріотизм, який вчить ненавидіти кого-небудь, не є християнською чеснотою. Треба любити своє, бути готовим навіть віддати за це своє життя, але не робити цього за рахунок іншої людини.
  • Ви дуже сильні, якщо бажаєте добра, якщо стараєтеся, якщо гуртуєтеся, якщо намагаєтеся спільно творити добро, жити чесно, жити творчо.
ВІДДАЮЧИ ШАНУ, ПАМ’ЯТАЙМО: 8 червня – дев’ятий день після смерті Блаженнішого Любомира (ГУЗАРА)