Пропозиції?

 5 листопада 2015 року Верховна Рада України прийняла за основу і в цілому Закон України «Про зовнішню трудову міграцію». За це рішення проголосували 304 народних депутати України. Цей Закон визначає правові та організаційні засади державного регулювання зовнішньої трудової міграції та соціального захисту громадян України за кордоном (трудових мігрантів) і членів їхніх сімей і  набирає чинності з 1 січня 2016 року.

 Робота і напрацювання  щодо цього закону  мають  понад  трьорічну  історію, спочатку після спроб  різних урядів України оподаткувати  доходи і перекази трудових мігрантів, пізніше праця Комісії трулових мігрантів при УГКЦ ( голова – Григорій Селещук),  Комісії УВКР з питань української трудової міграції  (голова – Павло Садоха), Комісії допомоги українським громадянам СКУ ( голова – Юрій Чопик),  двох парламентських слухань, багатьох громадських організацій трудових мігрантів, які подали власний законопроект не мали успіху. І лише в контексті  прийняття пакету  законів щодо підписання безвізового режиму України і  ЄС цей законопроекти був внесений до Верховної Ради України.  З початку подання цього законопроекту до прийняття в першому читанні Світовий Конґрес Українців не погоджувався з багатьма принциповими положеннями цього законопроекту. Тому, після повернення проекту закону до Комітету Верховної Ради України з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення, СКУ створив свою експертну групу, яка напрацювала суттєві зміни, які врахували попередній досвід роботи та напрацювання пропозицій самих трудових мігрантів до цього закону. В прийнятті цього закону велика заслуга Директора представництва СКУ в Україні п. Сергія Касьянчука, п. Григорія Селещука, представнику УГКЦ; п.  Юрію Ковному, юридичному експерту; народним депутатам України Івану Крульку, Ганні Гопко та Юрію Шухевичу, Комітету ВРУ з питань соціальної політики, Міністерству соціальної політики України та ряду інших експертів, які долучилися до роботи над законопроектом. Також подяка предстваникам Громадської організації «Родина Кольпінга» – Катерині та Ігору Островським і особливо доценту кафедри основ права ЛНУ імені Івана Франка, головам українських організацій Португалії, Італії, Іспанії та Греції.

    Текст законопроекту суттєво розширює  саме визначення трудової міграції та коло соціальних, економічних та культурно-освітніх прав трудових мігрантів, членів їх сімей та громадських об’єднань трудових мігрантів. Також цей законопроект передбачає активну участь держави у процесах реінтеграції  трудових мігрантів в процесі повернення до України.

 

Додається порівняльна таблиця перед голосуванням у ВР України.

Tabl2330а на Робочу групу 22.10.15 (2)

Верховна Рада прийняла законопроект №2330А ‘ Про зовнішню трудову міграцію ‘
Tagged on: