Пропозиції?

Цій напрочуд приємній новині раді-радісінькі передусім учасники ансамблю танцю «Перлина», який діє на базі цього закладу. Проте не лише танцюристи можуть підстрибувати на радощах. Звісно, що від цього в цілому виграє весь центр, адже прагнення «жити танцем» стає насущною потребою дивосвітівців.

Ініціатива створення пристосованого приміщення для занять танцями вийшла від керівника «Перлини» Ігоря Чижевсього. Її без зайвих заперечень підтримала й дирекція центру. Оскільки проводити репетиції на підлозі, облицьованій плиткою, – невдячна справа, бо тоді частих травм опорно-рухового апарату не уникнути, тому визрів задум зробити настил з дощок. До цієї справи долучилися і сам Ігор Зіновійович, і двоє його родичів, і хлопці з основного складу ансамблю. Вони й деревину придбали, і вистелили нею підлогу, і потім поциклювали її. Крім цього обладнали ще й балетні станки, без яких повноцінний тренаж не проведеш. Невдовзі встановили ще й на одній із стін дзеркала, зробили розмітку. Словом, все стало, як «книжка пише». То ж заняття в класі набрали повних обертів. На одне з них запрошуємо зазирнути разом з нами і вас, шановні читачі. Як мовиться, краще один раз побачити, ніж десять разів почути…

Ми завітали до танцюристів у ранковий суботній час, коли в просторому обігрітому приміщенні займалося четверо матерів учнів. Саме завдяки їхньому величезному бажанню створено спеціальну групу, яка в даний час налічує п’ять молодих жінок. Це – Юля Ярема, Оксана Хомик, Алла Танцюра (ще б їй не танцювати – саме прізвище спонукає!), Наталя Держко і Тетяна Пілат. Остання в силу поважних причин на цій репетиції відсутня. Ігор Чижевський якраз розпочинає класичний тренаж, аби, висловлюючись професійною термінологією, «розігріти» своїх підопічних. Зрештою, як класичний, так і народний тренажі є необхідною умовою для вдосконалення майстерності. Тому жіночки так старанно повторюють за керівником усі рухи. «Демі-пліє. Гран-пліє», – звучать одна за одною його команди, що в перекладі з французької мови означає «напівприсяд», «повний присяд». Виконуються всі рухи під супровід «клавіші», по якій стукотять вправні руки досвідченого музиканта Лариси Сухович…

Klas-1Klas-2

Загалом же в цій залі займається понад 50 осіб. Основний склад «Перлини» становлять старшокласники та в недалекому минулому випускники «Дивосвіту». За незначний проміжок часу активних занять танцями останні дуже полюбили цей вид мистецтва. І, не дивлячись на завантаженість в іспанських навчальних закладах, знаходять вільну хвилю, щоб відвідувати репетиції. Підростаюче покоління колективу ж плекають у молодшій і середній групах.

Варто зауважити, що без ансамблю «Перлина», творча діяльність якого розпочалася торік 1 липня, не обходиться практично жодна дивосвітівська імпреза. Одначе колектив здобув визнання глядачів не лише в рідних стінах. Танцівникам неодноразово аплодували також у Алькорконі, Мадриді та інших його околицях, на фестивалі «Земля без кордонів: культура між нами» в португальському місті Одеміра. Уміння вихованців «Дивосвіту» високо оцінило  журі українського дитячого фестивалю-конкурсу «Марафон співу й танцю», який відбувся в листопаді минулого року в місті Торрехон-де-Ардос. На цьому огляді їм присуджено два перших місця в окремих номінаціях. Важливим заходом, у якому взяла участь «Перлина», став також різдвяний інтернаціональний ярмарок культур. Цей форум зібрав у столичному культурному центрі «Conde Duque» представників багатьох країн, які проживають в Іспанії.

Klas-3Klas-4Klas-5Klas-6Klas-7

Наразі репертуар ансамблю формується з трьох танців: «Привітального», «Козацького» та гумористичного «Із сиром пироги». Усі вони виграють найяскравішими барвами народного фольклору, вбирають у себе часточку рідного краю, хвилюють душу, тривожать серце, дарують радість. Мовою рухів танцюристи передають розмаїття людських почуттів, героїзм, самобутність традицій і обрядів, ліричні мотиви. І цим приносять велику естетичну насолоду, виховують почуття прекрасного.                 

Безперечно, важлива роль у становленні колективу належить енергійному й талановитому керівникові Ігорю Чижевському. Йому вдалося об’єднати й захопити вивченням хореографії своїх численних вихованців не лише з числа учнів, але і їхніх батьків.

Klas-8

З нашого досьє.

Ігор Чижевський народився 27 січня 1979 року в місті Козова Тернопільської області. В 1999 році закінчив Теребовлянське вище училище культури. За фахом – керівник танцювального колективу й організатор культурно-дозвільної діяльності. Професійну майстерність відточував у ансамблі танцю «Надзбручанка» та фольклорному ансамблі пісні й танцю «Візерунок» Тернопільської обласної філармонії. В складі останнього побував на гастролях у Франції, Німеччині, Австрії, Бельгії, Англії. З цим же колективом танцював на весіллі внука Степана Бандери у Франції.

Klas-9

У найближчих планах художнього керівника розширити танок «Привітальний», залучивши до нього учнів середньої групи. З наймолодшими учасниками Ігор готує підтанцьовку до однієї з пісень до Дня матері. А спеціально для дівочого складу ставить «Танець з віночками».

Звичайно ж, двері нового танцювального класу не зачинені й перед гостями «Дивосвіту». Усіх, хто бажає поринути в чарівний світ хореографії, господарі щиросердечно запрошують до себе.

Танці – це не просто розвага чи спосіб «убити» час. Вони позитивно впливають на весь організм людини. І не важливо якого вона віку, статі, який у неї стан здоров’я. Заняття хореографією допомагає виробити природну грацію рухів, спритність, координацію, пластичність, а також уміння висловлювати почуття й емоції, розкуто відчувати себе перед глядачем.

Звертаємося і до батьків діток. Якщо ваша дитина рухлива, артистична, емоційна, то чимдуж віддавайте її до «Дивосвіту». Саме в «Перлині» ваші чада зможуть якнайбільше розкрити характер й індивідуальність, розвинути такі риси, як цілеспрямованість, працьовитість, організованість, відповідальність, дисциплінованість. Заняття  танцями зроблять дитину витривалою, зміцнять м’язи, розвинуть гнучкість. Таким чином, вона піклуватиметься про власне тіло, цінуватиме його, прислухатиметься до потреб організму. Попри це танці сприятимуть розвитку дитячої фантазії та імпровізації, правильному сприйнятті й відчутті музики. А ще учасники колективу матимуть змогу спілкуватися з ровесниками, заводити нових друзів.

Ото ж, не вагайтеся: нумо, разом з дивосвітівцями до танцю!

Калина МИРСЬКА.    

У КУЛЬТУРНО-ОСВІТНЬОМУ ЦЕНТРІ «ДИВОСВІТ», ЩО В АЛЬКОРКОНІ, ВІДКРИТО СПЕЦІАЛІЗОВАНИЙ ТАНЦЮВАЛЬНИЙ КЛАС