Пропозиції?

У видавництві «Писаний камінь», що в місті Косові на Прикарпатті, побачила світ збірка про заробітчан у країні Сервантеса.

«Заробітки під мікроскопом» – це збірка бувальщин, репортажів, інтерв'ю, нарисів, віршів та гуморесок про українських трудових мігрантів, які написали самі заробітчани. Крім цього тут можна зустріти розмови з краянами, які назавжди повернулися із заробітків додому, а також прочитати бесіди з відомими нашими особистостями як в Україні, так і за кордоном. Усе це – спроба висвітлити життя-буття наших краян на чужині під різним кутом зору та в різних аспектах.

Якщо вам цікаво довідатися про те, якою ціною діставалися наші краяни за Піренеї, яких утисків зазнавали від своїх же земляків, які роботи їм доводилося виконувати, в які перипетії, цікаві та гумористичні ситуації, а навіть у халепи потрапляти, – то радимо вам обов’язково придбати і прочитати цю книгу.

Крім цього ви познайомитеся з тими особистостями, які мешкали чи мешкають і працюють поряд з нами. Зокрема хоч і покійним, але й далі легендарним паном Теодором Барабашем; нев’янучим душею отцем Йосифом Казановою; відомими музикантами та співаками Ларисою Сенів і Ярославом Допілкою; громадським діячем, а заодно й головою асоціації «Українська громада Іспанії за права, честь і гідність українців» Юрієм Чопиком та іншими.

Сподіваємося, що на сторінках збірки вас очікує приємна зустріч з постатями, які відіграють важливу роль у житті не лише України, але й світової спільноти. Це – Глава УГКЦ Блаженніший Святослав (Шевчук), Президент Світового конгресу українців Євген Чолій, визначний хореограф і балетмейстер світового рівня Мирослав Вантух, видатна актриса сучасності Ада Роговцева. Ви прочитаєте також інтерв’ю з відомими співаками Іваном Поповичем, Павлом Дворським, Оксаною Білозір, керівником вокальної формації «Піккардійська терція» Володимиром Якимцем та іншими яскравими особами.

Упорядником книги є колишній львівський журналіст, а тепер мешканець іспанської столиці, Любомир Калинець, який збирав матеріали, починаючи з 1999 року. Авторський колектив також склали: Людмила Розуменко (в недалекому минулому журналістка львівської телекомпанії «Міст»), Омелян Халус (працював на Рожнятівському районному радіо Івано-Франківської області), Галина Бардіна (менеджер вокального гурту «Українські передзвони»), автор кількох віршованих збірочок, поетеса Галина Коризма, Надія Леськів (поетеса, вчителька математики в українській суботній школі «Дивосвіт» міста Алькоркон), поет, гуморист, скульптор, волонтер Петро Варцаба, Микола Душенко (поет, прозаїк, працював коректором в одній з київських газет) та інші.

Чимало праці випало на технічний персонал, який готував збірку до друку. Це передусім літературний редактор – львів’янин Орест Колтуцький. Корегування світлин здійснила відома в околицях Мадрида фотограф Ірина Бережінська. Обкладинку малював косівчанин Антон Григорук. Комп’ютерну верстку робив мешканець Кут поблизу Косова Віталій Стефурак. А ось загальне керівництво друком здійснював директор видавництва «Писаний камінь» Михайло Павлюк.

Не згадати меценатів, які допомогли книжці з’явитися на світ, – не маємо права. Це власники перевізницької фірми «ОДРІ», адміністрація культурно-освітнього центру «Дивосвіт», Оксана Карпенко та Хуан Гомес де Авіла, Тетяна й Андрій Масалітіни, Олександр Мамонтов, Володимир Стандричук.

Увесь колектив, який працював над книгою «Заробітки під мікроскопом», надіється, що його дітище знайде стежинку до душ читачів. 

Презентуємо книгу про українських трудових мігрантів в Іспанії «Заробітки під мікроскопом»

Comments are closed.