Пропозиції?

Двоє мешканців Дніпропетровська Маріанна Гавриленко та Віталій Танцюра 12 вересня на власному автомобілі розпочали кругосвітню експедицію під назвою «Ukraine’s Open Hеart».

Стартуючи в рідному місті, вони чітко окреслили мету свого задуму: «Україна – наша рідна країна, наша ненька, наша Батьківщина! Ми пишаємося нею, ми її любимо! Ми хочемо, щоб наша країна розвивалась, процвітала, та щоб усі жителі планети в будь-якій точці світу знали про нашу Україну та хто ми такі є, українці!
Ми пронесемо любов до свого рідного краю через усі континенти, наперекір усім труднощам, складнощам і бездоріжжю. Ми розповімо усьому світу про наші родючі землі, про нашу потужну промисловість, про те, які працьовиті та щирі наші серця!»

Майже три місяці подорожували Маріанна та Віталій дорогами, перш ніж дісталися до іспанської столиці. Перші п’ять днів провели в Україні: попрощалися з Дніпропетровськом, згодом організували в Києві та Львові великі презентації та майстер-класи з виготовлення ляльок-мотанок, які взяли зі собою як сувеніри для українців, що перебувають за кордоном.

За вікнами їхнього автомобіля промигнули Польща, Литва, Латвія, Естонія, Фінляндія, Швеція, Норвегія, Данія, Німеччина, Чехія, Австрія, Словаччина, Угорщина, Словенія, Хорватія, Румунія, Болгарія, Чорногорія, Македонія, Греція, Італія, Нідерланди, Бельгія, Франція, Швейцарія.

Теплу зустріч й інформативне спілкування в Польщі їм організувала громадська діячка Наталя Панченко, в Литві – українська община на чолі з Наталією Шертвітене, в Латвії – посол України в цій країні Перебийніс і Ольга Берга з «Об’єднання української молоді Латвії». В Естонії голова «Конгресу українців Естонії» Віра Коник організувала для подорожуючих інтерв’ю в прямому ефірі на радіо та прийом в парламенті цієї прибалтійської країни. Маріанна та Віталій побували в гостях у «Товариства українців Фінляндії» і «Союзу українок Скандинавії». До Словенії вони приїхали в період проведення там чемпіонату світу з гирьового спорту, який відбувався в місті Целе. Так що у них випала чудова нагода повболівати за нашу збірну. В Болгарії разом з послом і українською діаспорою вони зустрічали воїнів АТО, які прилетіли в Софію на реабілітацію.

Де тільки не довелося ночувати нашому подружжю: і в хостелах, і в автомобілі на заправках, і в гостьових кімнатах наших дипломатичних установ, і на гірських перевалах, і на приватному пляжі, і навіть в католицькому  монастирі XVI століття.

Posolstvo-1Posolstvo-2Традиційними стали зустрічі мандрівників з послами та консулами України в різних країнах, з представниками українських громад. І всюди наших земляків зустрічали з розкритими обіймами. Не став винятком і Мадрид.

Спершу 4 грудня їх гостинно приймали співробітники посольства України в Іспанії.

А наступного дня, в суботу, автомандрівники завітали в культурно-освітній центр «Дивосвіт», що в Алькорконі. Про те, який прийом їм організували, Маріанна поділилася у фейсбуці. Ось що вона написала: «Вчора, 5-го грудня, були в школі «Дивосвіт», що у Мадриді. Програма була велика! Спочатку зустріч з педагогічним колективом та безпосередньо з директрисою школи Наталею Володимирівною, потім зустріч воїнів АТО, що проходили реабілітацію в Іспанії. Далі концерт, підготовлений музичним керівником і учнями школи, товариський обід з активістами громади та воїнами. Вразила дуже правильна, сучасна риторика подання концерту – і про Україну, і про те, що ми – українці, і про навалу, що зараз переживає наша Батьківщина, і про те , що ми обовязково переможемо. Я не знаю хто писав текст для ведучих, але аплодую йому. Побільше таких свідомих українців в Україні, і через п’ять років ми будемо європейською країною…»

Dyvosvit-1Dyvosvit-2Dyvosvit-3

У кожній з країн, де побували Маріанна та Віталій, вони не лише розповідали про сучасну Україну, а й залишали на пам'ять подарунки – прапори України та ляльки. Більше того, вони також проводили майстер-класи з виготовлення мотанок, оскільки вони підкорили серця представників українських громад. Проте і додому вони приїдуть не з пустими руками – в кожній країні вони збирають відгуки про Україну і побажання для її мешканців. А також щоденно працюють над фото та відеоматеріалами, які викладають у соціальних мережах.

До кінця року дніпропетровці планують завершити європейський етап. В наступному – американський і азіатський. Фінішувати подружжя хоче у день 240-ліття свого рідного міста, а саме 12 вересня. За цей час вони прагнуть розповісти світові про Україну, створити їй позитивний імідж, популяризувати її серед різних народів.

Мирослав ЛИНЕЦЬ.

МАРШРУТ КРУГОСВІТНЬОЇ ПОДОРОЖІ «ВІДКРИТЕ СЕРЦЕ УКРАЇНИ» ПРОЛІГ ЧЕРЕЗ МАДРИД