Пропозиції?

            Протягом січня-квітня нинішнього року українці легалізували майже 15 тис. документів про державну реєстрацію актів цивільного стану, призначених для використання на території інших держав. Це – свідоцтва про народження, шлюб та його розірвання, смерть, витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян тощо.

            Про це 13 травня повідомляє прес-служба Державної реєстраційної служби України.

            «Для легалізації документів, призначених для використання на території інших держав, на них проставляється апостиль – штамп, що засвідчує дійсність та підтвердження підписів, статусу осіб, печаток на офіційних документах в усіх країнах-учасницях Гаазької конвенції, а це близько 100 держав в усьому світі», – розповіла директор Департаменту у справах цивільного стану громадян Державної реєстраційної служби України Валентина Кунда.

            З початку нинішнього року за послугою з проставлення апостиля до відомства звернулося понад 3 тис. громадян. За їхніми зверненнями легалізовувалися документи для використання на території Італії, Німеччини, Ізраїлю, Іспанії, Франції, Португалії, Нідерландів.

            «Документи з апостилем одночасно можуть використовуватися в різних країнах-учасницях зазначеної Гаазької конвенції. Процедура проставлення апостиля здійснюється зазвичай протягом одного робочого дня при пред’явленні оригіналів документів, виданих компетентними органами державної реєстрації актів цивільного стану України», – зазначила Кунда.

ZIK, 13 травня

 

           АЕРОПОРТ ЖУЛЯНИ ПЕРЕТВОРЮЄТЬСЯ В МОЛОДШОГО БРАТА-ЩАСЛИВЧИКА НЕ НАДТО УСПІШНОГО БОРИСПОЛЯ

93            Киянка Дарина Тютюнник, очікуючи рейс на Барселону, замріяна в таку бажану відпустку. Починається вона вдало – в залі столичного аеропорту в Жулянах, которий після модернізації до Євро-2012 перейменували в Київ і звідки ще не встиг вивітритися запах нових оздоблювальних матеріалів.

            На думку Тютюнник, інфраструктура  та обслуговування тут не поступається аеропортам Іспанії чи Німеччини, де їй доводилося бувати. “Ніяких затримок рейсу, з багажем усе добре”, – ставить тверду п’ятірку оновленому аеропорту відпускниця, яка вилітає з нього вже вдруге.

            На реконструкцію злітно-посадочної смуги, яка тепер може приймати середньомагістральні літаки типу Boeing 737, держава витратила 150 млн. грн.

Ще 400 млн. у створення міжнародного терміналу вклав приватний інвестор – компанія Майстер-Авіа.

            Колись аеропорт провінційного вигляду, що приймав невеличкі судна внутрішніх рейсів, змінився до невпізнання, перетворившись із заборгувавшого державі підприємства в цілком самодостатнє. За 2012 рік аеропорт заплатив понад 8 млн. грн. податків.

            Видозмінившись, він тут же привернув увагу іноземних перевізників. У 2012-му з аеропорта Бориспіль в Жуляни перебралася угорська авіакомпанія Wizz Air, з початком 2013 року сюди літає грецька Aegean Airline. Наприкінці травня до них приєднається два нових для України лоукости – іспанський Vueling Airlines (Барселона – Киев) та італійський Air One (Катанья – Київ).

            Така активність відразу позначилася на пасажиропотоці. За чотири місяці 2013-го у порівнянні з аналогічним періодом минулого року він виріс утричі – з 108 тис. до 311 тис. осіб, а кількість рейсів збільшилась вдвічі – з 3,4 тис. до 7,5 тис.

КОРЕСПОНДЕНТ, 13 травня.

 

Рубрику веде Мирослав ЛИНЕЦЬ.

Інформаційна панорама / УКРАЇНЦІ ЛЕГАЛІЗУВАЛИ МАЙЖЕ 15 ТИС. ДОКУМЕНТІВ ДЛЯ ВИКОРИСТАННЯ ЗА КОРДОНОМ