Пропозиції?

            Трудова міграція має стати одним із важливих зовнішньополітичних пріоритетів України. Такою є думка більшості учасників круглого столу "Проблеми правового захисту прав українських трудящих – мігрантів в Європі", що відбувся у Києві 27 травня.

pod.m

            На мій погляд, Україна, активізувавши процеси по поверненню українських трудових мігрантів, отримає економічні дивіденди у вигляді підвищення продуктивності праці, запозичення нових технологій та сучасних підходів до ведення бізнесу.

            У 2012 році українські трудові емігранти відправили в Україну $7,5 млрд. що складає 4,3% ВВП. Якщо ж порівнювати з сумою та якістю прямих іноземних інвестицій в Україну в 2012 році, то виявиться, що наші трудові мігранти зробили для залучення інвестицій більше, аніж вся державна машина вкупі з Міністерством економіки та Міністерством закордонних справ – Державна служба статистики України повідомляє, що за весь 2012 рік іноземні інвестори вклали в нашу економіку $6 млрд.
            Українці працюють на совість та заробляють гроші для своїх рідних. В своїй основній масі вони законослухняні, мобільні, ініціативні. Наші трудові мігранти зсередини побачили, як організоване життя в ЄС і сьогодні є провідниками європейських цінностей, основою для інтеграції України в Європейський союз.

            Багато із них готові повернутися на Батьківщину, щоб будувати Європу тут, однак для цього потрібно створити стимули, які спонукають їх це зробити.
УКРАЇНСЬКА ПРАВДА, БЛОГ ОКСАНИ БІЛОЗІР, 27 травня

 

            НА ЗАРОБІТКАХ 2,5 МЛН УКРАЇНЦІВ, БІЛЬШІСТЬ – НЕЛЕГАЛИ, – МІЖНАРОДНІ ЕКСПЕРТИ

          Поза межами України на заробітках перебувають понад два з половиною мільйони українців, з них більше половини – нелегали.

            Цю інформацію оприлюднили експерти Міжнародної організації міграції на конференції у Києві.

            За словами голови представництва МОМ в Україні Манфреда Профазі, на порядку денному для Києва і Брюсселя – правове забезпечення українських мігрантів, які працюють у державах ЄС.

            «Наше спільне завдання нині – забезпечити захист прав трудових мігрантів, легалізувати їхню працю і перебування в Євросоюзі. Це не тільки дасть їм змогу відчути себе захищеними, а і збільшить соціально-економічний ефект від їхньої праці у країні походження (Україні) та країнах перебування», – наголосив Профазі у виступі на конференції.

            У 2011 році представництво МОМ і Верховна Рада України підписали угоду про співпрацю, за якою міжнародні експерти допомагають народним депутатам у розробці законопроектів, спрямованих на соціальний захист прав українських заробітчан, зазначив Профазі.

            Близько 50 відсотків заробітчан працюють у Росії і стільки ж у країнах Євросоюзу, згідно з даними досліджень, які проводили МОМ та Міжнародна організація праці у країнах Євросоюзу, передає «Радіо Свобода».

ZIK, 27травня

 

Рубрику веде Мирослав ЛИНЕЦЬ.

Інформаційна панорама / ПІДВИЩЕННЯ ПРАВОВОГО СТАТУСУ УКРАЇНСЬКИХ ТРУДОВИХ МІГРАНТІВ ДАСТЬ ПОШТОВХ УКРАЇНСЬКІЙ ЕКОНОМІЦІ