Пропозиції?

 

          Саме так можна узагальнити враження багатьох глядачів від творчого вечора, який відбувся 1 грудня в культурному центрі «Eduardo Urculo», що неподалік від станції метро «Ventilla» в іспанській столиці. Головними дійовими особами цього заходу стали дві наші заробітчанки – Зіновія Шепель та Наталя Блищик.

          Незважаючи на те, що на календарі – початок зими, свою спільну концертну програму вони назвали «Осіння симфонія», таким чином висловлюючи замилування «золотою» порою, яка в цей перший грудневий день начебто вирішила наостанок граціозно зробити ручкою «па-па», відкланявшись до наступного року.

          Між іншим, до осені в Зіновії особливо трепетне відношення, про що свідчить її поетична збірка «Душі моєї спів і смуток…», де вірші та пісні про щедротну, яскраву та різнобарвну займають почесне місце. Вочевидь, свої симпатії Зеня змогла передати і своїй молодшій подрузі, яка більше відома під артистичним псевдонімом Наталі Блісс.

          Коротка довідка

          Зіновія Шепель – уродженка села Пуків Рогатинського району, що на Івано-Франківщині.  Оскільки мама працювала вчителькою української мови та літератури, то, напевно, саме від неї перейняла любов до слова. Перші поетичні рядки зародилися ще в другому класі. Закінчила музичну школу по класу акордеона. Тут уже проявилися батькові гени, який грав на багатьох музичних інструментах і паралельно з основною роботою медичного працівника керував сільським хором. Незважаючи на це, спеціальність Зіновія обрала далеку від світу музики. Закінчила економічний факультет Українського поліграфічного інституту імені І. Федорова у Львові (зараз Українська академія друкарства) і за направленням поїхала в Чернівці. Там багато років поспіль пропрацювала економістом.

          У 1999 році через скрутні матеріальні умови подалася на заробітки до Іспанії. І хоч вірші вона писала усе своє свідоме життя, але в країні фламенко у неї, мабуть, відкрилося «друге дихання». Це вилилося у перший творчий вечір перед заробітчанською братією, який відбувся 22 листопада 2009 року. А вже наступного побачила світ попередньо згадувана її перша поетична збірочка. У 2011-му Зіновія її перевидала, доповнивши нотами до своїх пісень.

          Наталя Блищик – рівненчанка. З семи років почала займатися грою на фортепіано в музичній школі. У той таки час зародилося бажання писати власну музику. І нехай ці кроки були ще несміливими, але поступово у них відчувалося все більше й більше упевненості. Не дивлячись на це, після закінчення середньої школи Наталя (за дивним збігом обставин, як і її старша приятелька по творчому вечору) поступає на факультет режисури, кіно та телебачення Київського національного інституту культури і мистецтв. Уже на четвертому курсі працювала на телеканалі СТБ у проекті «Моя правда». Та навіть у цей час не припиняла створювати власні інструментальні композиції. А у 2010 році молодий рівненський поет Віталій Положій намовляє Наталю покласти на музику його вірші, і вона береться до цього.

          Того ж 2010 року подалася за Піренеї. Щоб заробити на хліб насущний, почала давати уроки вокалу та гри на фортепіано іспанським дітям. Ось так і зробила впевнений крок до того, до чого прагнула віддавна, – професійно займатися музикою. Поступово ця ідея фікс утілюється в життя. Ось уже півроку наша краянка співає і сольно, виконуючи, в тому числі, власні пісні, і в складі тріо разом з двома іспанцями, котрі акомпанують їй на гітарі та ударних інструментах. Концерти відбуваються в джаз-клубах, культурних центрах. Незабаром повинен вийти її перший компакт-диск.

          А тепер кілька слів про творчий вечір наших землячок. Без перебільшення, він викликав надзвичайно позитивні емоції у численної аудиторії. Направду, тут було що побачити і почути. Зіновія крім того, що задушевно виконувала власні пісні, натхненно декламувала свої поезії, то ще й майстерно акомпанувала на гітарі, співала у вокальному гурті «Українські передзвони», учасницею якого вона є. Не відставала й Наталя, виносячи на суд глядачів пісні, до яких написала музику. До того ж  підігрувала собі на «клавіші». Її як джазову, так і ліричну манеру виконання захоплено сприйняли присутні. Словом, і наші українці-заробітчани, й іспанці високо оцінили виконавську майстерність обох артисток. Це засвідчили гучні й тривалі оплески та букети квітів.

          Варто додати, що заслужених аплодисментів удостоїлися не лише головні героїні цієї концертної програми, але і їхні приятелі – співаки і музиканти, які взяли участь у вечорі. Майже всі вони вже добре відомі українським заробітчанам Мадрида та околиць. Це й художній керівник і диригент вокального гурту «Українські передзвони» Лариса Сенів, учасники цього ж колективу, які виступили сольно чи в дуетах, – Ярослав Булавинець, Ольга Стойко, Ірина Ісопчук, Катерина Білянська, Лівіка Мар’янчук, Микола Кіхтяк. А крім цього весь склад гурту, співачка Ольга Сусла, танцювальний дует Лілія Червенкова та Ель Тебі, молодий іспанський піаніст Хав’єр Іскєрдо – учень Наталі Блищик, ансамбль народного танцю «Кричевчанка» при українській суботній школі «Світанок» міста Алкала-де-Енарес.

Фламенко у виконанні Лілії Червенкової та Ель Тебі

Співає вокальний гурт «Українські передзвони»

 

          Наостанок додамо, що вела програму Анна Невмержицька. А ось ініціатором цього творчого вечора стала асоціація «Українська громада Мадрида» в особі Лілії Заяць, яка уже не вперше організовує подібні заходи в цьому ж культурному центрі. Сподіваємося, що це – не остання творча зустріч. Оскільки ще чимало наших  талановитих земляків, які мешкають і працюють поряд з нами в країні Сервантеса, вартують того, щоби показати свій талант на сцені, даруючи нам прекрасну нагоду доторкнутися до мистецтва.  

 

Любомир КАЛИНЕЦЬ.

Інформаційна палітра / СВЯТО ДЛЯ ДУШІ, РОЗРАДА ДЛЯ СЕРЦЯ, ПОЖИВА ДЛЯ РОЗУМУ