Пропозиції?

          Торік українцям видали 200 тисяч шенгенських віз. Про це повідомив на прес-конференції директор департаменту консульської служби МЗС Андрій Олефіров. Дипломат відзначив позитивну динаміку в цьому питанні. Консульство Франції у 2010 році видало нашим співгромадянам 39 тисяч віз, у 2011-му – 41 тисячу, дипустанови Італії – 43 і 45 тисяч відповідно, а Литва торік збільшила цей показник з 15 тисяч до 21 тисячі.

           Кількість відмов скоротилася, проте труднощі з отриманням дозволів на в’їзд існують. Низка проблем пов’язана з недостатньою поінформованістю наших співгромадян. Варто пам’ятати про певні правила, які висувають до гостей країни Шенгенської зони. Якщо ви плануєте відвідати одразу кілька держав, звертайтесь за дозволом на в’їзд до консульства тієї, де час вашого перебування буде найдовшим. Якщо в кожній перебуватимете однакову кількість днів – оформлюйте візу в дипломатів тієї країни, з якої розпочнете подорож.

           – Ми радимо не користуватися послугами неофіційних посередників, – наголосив Андрій Олефіров. – Часто мета поїздки в запрошенні, виданому такими фірмами, не співпадає з реальною, що ставить під сумнів наміри особи, яка подорожує.

           Уже майже десяток європейських посольств оформляють документи через спеціальних офіційних посередників, які за додаткову плату пропонують полегшення паперової тяганини. Проте коштують їх послуги недешево.

           – Заявник має право обирати, куди йому звертатись для отримання візи: до консульства чи до візового центру, — наголосила координатор консорціуму «Європа без бар’єрів» Ірина Сушко. – Останній варіант оформлення є комфортним тільки тоді, якщо вам необхідно терміново провести процедуру або ви проживаєте у регіоні, де немає представництва країни, яку хочете відвідати.

           Експерти проаналізували ставлення іноземних дипустанов до наших громадян. Зважали на те, наскільки вони готові співпрацювати із заявниками, обґрунтовувати відмови у видачі віз та розглядати апеляції. Найдоброзичливіші – диппредставництва Польщі та Литви. Найменш гостинні — Бельгія та Іспанія. Змінилася на краще політика грецького консульства.

Оксана МАЦУНИЧ.

ГОЛОС УКРАЇНИ, 20.04.2012

Інформаційна палітра / НАЙСКЛАДНІШЕ ОТРИМАТИ ВІЗИ В КОНСУЛЬСТВАХ БЕЛЬГІЇ ТА ІСПАНІЇ