Пропозиції?

‘В наших жилах тече кров Шухевича’ – командувача УПА вшанували смолоскипною ходою

В честь головнокомандувача УПА Романа Шухевича у Львові відбулась смолоскипна хода ‘Пам’ятай героїв’.

В заході взяло участь близько двох тисяч молодих активістів з символікою ‘Національного Корпусу’.

Від пам’ятника Тарасові Шевченку учасники зі смолоскипами в руках пройшли до пам’ятника Жертвам комуністичних злочинів, що на вулиці Степана Бандери. Там хвилиною мовчання вшанували усіх героїв, які віддали життя за Україну.

Марш супроводжувався націоналістичними гаслами на підтримку провідників ОУН-УПА Степана Бандери та Романа Шухевича. Також молодь викрикувала гасла ‘Разом і до кінця!’, ‘Слава нації! Смерть ворогам!’, ‘Одна єдина, соборна Україна!’, ‘Бандера, Шухевич – Герої України’ тощо.

Хода завершилась біля пам’ятника Борцям за волю України на вул. Вітовського, де запаливши фаєри молодь зачитала молитву українського націоналіста.

‘Зараз у нас важкі дні для України. Але генерал-хорунжий Роман Шухевич боровся в набагато важчих умовах. Під його командуванням залізні хлопці з ОУН-УПА робили неймовірні звитяги, не мали страху і гордо дивилися смерті в очі. Сьогодні ми перейняли цю естафету. На нас лежить відповідальність за майбутнє України, її народу та всієї Європи. В наших жилах тече кров цих героїв. На наших устах їхні гасла, в наших серцях їхній вогонь’, – зазначив начальник штабу ‘Національного корпусу Львівщини’ Святослав Сірий.

5 березня 1950 року у селі Білогорща біля Львова у бою з радянськими органами МГБ загинув Головний командир УПА, генерал-хорунжий Роман Шухевич.

Шухевич був посмертно нагороджений двома найвищими нагородами Української Повстанської Армії – Золотим Хрестом Бойової Заслуги першого классу та Золотим Хрестом Заслуги першого классу 12 жовтня 2007 року указом Президента України Віктора Ющенка посмертно нагороджений званням Героя України. У 2010 році Донецький окружний адміністративний суд визнав незаконним Указ Президента Ющенка. У відповідь на позбавлення звання Герой України низка міст західної України присвоїла Романові Шухевичу звання почесного громадянина.

ZIK, 5 травня

‘Народний фронт’ обурений брудною кампанією проти Тетяни Чорновол

‘Народний фронт’ розцінює напад на нашу колегу, народного депутата Тетяну Чорновол, як велику ганьбу захованих у балаклави осіб, які вирішили, що мова силових дій сильніша за переконання.

Цими днями вся Україна стала свідком негідного смакування стихійного конфлікту, який виник між Тетяною Чорновол і групою агресивних протестувальників у зоні АТО. Наша колега без насильства й образ, але рішуче відстоювала свою політичну позицію. Якою б не була ця позиція, Тетяна Чорновол заслужила право бути почутою. Але замість розмови, діалогу і аргументів екзальтовані люди почали жбурляти у неї різний непотріб. Так чинять лише ті, у кого немає ані аргументів, ані слів, ані гідності і честі. І достатньо нікчемності, щоб боягузливо заховати своє обличчя.

Як наслідок, відео про напад на Чорновол було розміщено у соціальних мережах, і реакція окремих користувачів вразила не менше, аніж дії нападників.

Ми хочемо нагадати всім, хто зловтішався і зловтішається з того, як принижують нашу колегу, народного депутата, жінку і матір, вдову героя, який добровольцем пішов захищати нашу Україну. Знаємо, що 100 відсотків з тих, хто сьогодні ставить лайки під відео зі знущаннями, – не ризикували своїм життям, проникаючи на територію Межигір’я Януковича, щоб показати масштаби злодійської влади. Ви не жили у Будинку профспілок на Майдані, наближаючи перемогу Революції гідності. Вас не били до півсмерті тітушки і не кидали у кювети бориспільської траси. Ви навряд чи ховали свого вбитого на фронті російськими снайпером чоловіка. Ви не були тією людиною, яка викрила і продовжує викривати десятки схем корупційних чиновників. Тетяна Чорновол – одна з тих моральних авторитетів, яких так мало у сучасній Україні. Якщо всього цього не знають, чи не розуміють люди, до яких звертається Тетяна, – їм має бути соромно.

‘Народний фронт’ обурений цією політичною провокацією.

Таня Чорновол викриває корупційні інтереси в начебто праведній і своєчасній кампанії протесту. Вона вказує на адвокатів Курченка і менеджерів Іванющенка, закамуфльованих під патріотів. Знаючи Тетяну, запевняємо: вона й надалі буде це робити. Вона йтиме з правдою проти медіа-трендів і політичної кон’юнктурою. Ви її не зупините. А ми й надалі будемо підтримувати нашу колегу.

‘Народний фронт’ також звертається до правоохоронних органів із вимогою встановити особу, яка здійснила напад на народного депутата, та міру відповідальності згідно із законодавством.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ, 7 березня

Залишити депутатів без канікул, повернути Героя Бандері – що пишуть Порошенкові українці

Більше 400 петицій написали президентові у лютому. Фото Миколи Лазаренка

Протягом лютого на сайті президента з’явилися 422 електронних петиції.

Gazeta.ua пропонує читачам найцікавіші.

Щоб документ потрапив на стіл президенту, потрібно назбирати 25 тис. підписів протягом трьох місяців.

Заборонити політичним діячам мати подвійне громадянство, вважає автор петиції, яка набрала 221 голос.

‘Ухвалити закон про заборону особам с подвійнім громадянством займати державні посади.

Звільнити з керуючих та депутатських посад всіх хто має російське громадянство (друге, чи трете – не важливо) – ці особи дестабілізують країну’, – йдеться у тексті.

Ввести воєнний стан в країні і провести повну мобілізацію для повернення територій спочатку Донецької і Луганської області, а потім розробляти план повернення Криму, йдеться в іншій петиції.

‘Тільки так можна закінчити війну як найскоріше, а не укладання мирних договорів з ворогом, які вони всеодно не виконують’, – вважає ініціатор.

Посилення відповідальності за отримання хабаря – петиція набрала 133 голоси.

‘Конфіскувати майно службової особи та всіх його близьких родичів. Позбавляти волі на строк від 5 років. Також заборонити, взагалі займати керівні посади на все життя’, – переконаний автор.

Позбавляти корупціонерів можливості приховати майно, реєструючи його на близьких родичів, – петиція набрала 801 голос.

Автор пропонує зміни Закон ‘Про запобігання корупції’ щодо визначення терміну ‘члени сім’ї’ виклавши його в редакції, яка не допускає подвійного тлумачення та відносить до членів сім’ї декларанта дружину (чоловіка), дітей та батьків незалежно від того, чи проживають вони спільно з декларантом.

Позбавити недоторканності усіх народних депутатів, йдеться в іншій петиції, яку підтримали 208 користувачів.

‘Більшість народних депутатів не зацікавлені в проведенні державних реформ і постійно відтягують цей процес’, – сказано в тексті.

Вибори за відкритими партійними списками.

‘Законодавчо затвердити вибори за відкритими списками. Народ України має право вибирати людину, а не логотип партії’, – вважає автор.

Скасувати літні канікули депутатам, – петиція набрала 280 голосів.

Заблокувати на території України російські соціальні мережі, зокрема ВКонтакте.

Автор петиції вказує, що у таких мережах ‘розповсюджується дезінформація щодо України та українського народу, дій ВСУ, зовнішньої та внутрішньої політики України’.

‘Просимо вас ініціювати в РНБО, СБУ, ВР або ГПУ процес фізичного закриття доступу до російських соціальних мереж’, – йдеться у тексті.

Позбавляти громадянства причетних до сепаратизму та колабораціонізму, – йдеться в іншій петиції.

‘Необхідно терміново прийняти закон про відкликання громадянства або обмеження громадянських прав строком на 10 років.

Під кримінальну відповідальність таких людей важко буде залучити, в той же час вони можуть серйозно ускладнити відновлення миру в цих регіонах. Досвід Естонії, як члена Євросоюзу, показує що можливий такий варіант при якому ці люди живучи в країні не мають прав впливати на політичний лад – не мають права обиратися, бути обраними, займати державні посади. Естонія- це прецендент в Євросоюзі, отже Україна теж може скористатися цим досвідом’, – пише автор.

Штрафувати народних депутатів за прогул у розмірі 1% від задекларованого майна депутата-прогульника і його найближчих родичів. Петиція набрала 242 голоси.

Повернути звання Героя України Степану Бандері.

‘Пане Президенте. Прошу Вас розглянути питання повернення звання Героя України Степану Бандері, яке Янукович забрав у Провідника у 2010-му році’, – йдеться у петиції.

Призначити на посаду голови Національного банку Віктора Ющенка, петиція набрала 51 голос.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ, 8 березня

Експерт пояснив, чому російські медіа майже не говорять про Гаазький суд

Російські ЗМІ не приділяють достатньої уваги Міжнародному суду ООН в Гаазі за позовом «Україна проти Росії» через слабку російську позицію.

Таку думку висловив експерт Віктор Мироненко, повідомляє УНІАН.

«Якщо ви не відчуваєте своєї правоти, відчуваєте, що ваша аргументація слабка порівняно з опонентом, то цілком природна реакція – якомога менше про це говорити з точки зору суддів, які стежать за висвітленням цієї проблеми в Росії і Україні, і з точки зору громадської думки в самій Росії», – сказав Мироненко.

Експерт переконаний, що в частині обвинувачення Росії у фінансуванні тероризму Україна виглядає дуже переконливо в суді. «Зрозуміло, що не можуть ці сепаратистські, а по суті, терористичні угруповання, вести два-три роки війну без серйозної фінансової та іншої підтримки. Тут у суду навряд будуть розбіжності й інші думки. На мій погляд, це очевидно», – сказав Мироненко.

Щодо другої частини позову – дискримінації в Криму, на думку експерта, українській стороні буде складніше довести свою правоту. Як зазначив Мироненко, «це дуже слизька тема, і можна довго займатися міжнародною правовою еквілібристикою».

Експерт наголосив, що рішення суду в Гаазі навряд змінить політику Росії, втім воно є надзвичайно важливим для російського суспільства. «Відчуття правоти своєї чи не своєї – це дуже сильна людська якість. У російській культурі ця тяга до справедливості… Це є в характері російської людини. Російська людина за всіх її недоліків чутлива до цього аспекту. Пам’ятаєте, у Пушкіна: «Не можу молитися за царя Ірода, Богородиця не велить». Хоч би якою дезінформованою масовою пропагандою була людина, відчуття справедливості у думаючих людей залишається», – сказав Мироненко.

Нагадаємо, 16 січня Україна подала позов до Міжнародного суд ООН з метою притягнення РФ до відповідальності за вчинення актів тероризму та дискримінації під час агресії проти України. У позові Україна заявила, що РФ порушує Конвенцію про боротьбу з фінансуванням тероризму шляхом надання зброї та інших видів допомоги незаконним збройним формуванням, які скоїли низку актів тероризму на території України. До найтрагічніших терористичних атак російських маріонеток Київ відносить збиття літака «Малайзійських авіаліній» рейсу MH17, обстріли житлових районів Маріуполя і Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса біля Волновахи і смертоносний вибух під час мирного зібрання в Харкові.

Крім того, Україна наголосила, що Росія порушує Конвенцію про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, беручи участь у кампанії з дискримінації щодо неросійських громад, які проживають на окупованій території Кримського півострова, зокрема, спільнот етнічних українців і кримських татар.

Україна просить Міжнародний суд ООН ввести тимчасові заходи, спрямовані на недопущення продовження порушень прав людини з боку РФ впродовж розгляду справи Судом по суті.

УНІАН, 9 березня

Палата Представників США затвердила військову допомогу Україні

Палата представників США у середу переважною більшістю голосів затвердила законопроект про фінансування військових витрат, що передбачає спрямування 578 млрд дол. на американські збройні сили, закладаючи основу для істотного збільшення бюджету Пентагону, і 150 млн доларів допомоги Україні, передає ABC News.

Як зазначається, адміністрація президента Дональда Трампа готує 30 млрд дол. доповнення до законопроекту.

Сполучені Штати витрачають на оборону більше, ніж наступні сім країн після них разом узятих. Проте, «яструби» з Республіканської партії тиснуть на Трампа щодо збільшення витрат на оборону на десятки мільярдів, пише видання.

Оборонний законопроект-2017 передбачає виділення 516 млрд дол. на основні військові потреби, які охоплюють все – від закупок бомб і куль до підготовки військ. Майже 62 млрд дол. спрямовуються на триваючі військові операції в Афганістані, Іраку та в інших місцях.

Законопроект також передбачає витрати у 980 млн дол. на підготовку і оснащення іноземних сил для боротьби з угрупованням «Ісламська держава».

Вказано також, що ще 150 млн дол. виділяється на поставку в Україну «летальної і нелетальної допомоги, щоб протистояти російській агресії».

Також передбачається виділення 3,4 млрд дол. на європейську ініціативу запевнення, іншу програму, спрямовану на протидію російським загрозам, повідомляє «Главком».

Порошенко закликає прийняти закон про збільшення частки української мови на телебаченні

Президент України Петро Порошенко закликає ухвалити закон про збільшення частки української мови на телебаченні.

Про у своєму twitter повідомив речник Президента Святослав Цеголко.

«Президент закликав ухвалити закон для збільшення частки української мови на телебаченні (на кшталт радіомовлення)», – написав він.

8 листопада 2016 року набули чинності законодавчі зміни, відповідно до яких частка пісень державною мовою в ефірі радіостанцій має становити 25% (упродовж першого року) у проміжках часу між 07.00 і 14.00 і між 15.00 та 22.00, а частка ведення передач українською мовою має становити не менше як 50%.

ZIK, 9 березня

‘Напевне, пан Лещенко марихуани перекурився’ – народний депутат

Народні депутати і активісти іронічно прокоментували ідеї нардепа БПП Сергія Лещенка щодо легалізації проституції та легких наркотиків.

В ефірі передачі ‘Ранок у великому місті‘ журналісти ІCTV нагадали, що народний депутат Сергій Лещенко пропонує не йти проти природи і легалізувати проституцію та марихуану, і попросили його колег по парламенту й активістів оцінити ці ідеї колеги.

Позафракційний депутат Олександр Шевченко припустив, що ‘пан Лещенко, напевне, марихуани перекурився… Суспільство на 100 відсотків не готове, як мінімум, до наркотиків’.

Представник ‘Народного фронт’ Олександр Кірш пожартував, що ‘в Україні тільки не вистачає легалізувати проституцію’ і що спиртне краще, ніж марихуана.

Ігор Луценко (‘Батьківщина’) зазначив, що ‘марихуана – це, можливо, трошки зарано для нас, можливо, це трошки не наше’.

Художник і громадський активіст Сергій Поярков відреагував жорстко: ‘По-перше, слово ‘Лещенко’ – це саме по собі вже стає лайливе. Боже, бідні однофамільці. Людям не пощастило мати прізвище Лещенко. Це так як у Німеччині хтось Борман, а хтось – Гітлер’.

Сам Сергій Лещенко (‘Блок Петра Порошенка’), пояснюючи свою позицію, відзначив: ‘Цілковито велика різниця між легалізацією і декриміналізацією. Необхідно зробити те, що зробив весь цивілізований світ, щоб вони (проститутки – ред.) не були жертвами сутенерів’.

Лещенко відмовився відповісти на питання журналістки, чи пробував він сам марихуану.

Як відомо, раніше Сергій Лещенко заявив, що проституцію необхідно декриміналізувати й поступово легалізувати, бо забороняти її — означає боротися з природою людини. ‘Легалізація проституції гарантує соціальний захист тих, хто нею заробляє, і спрямує значні кошти до бюджету’ – вважає нардеп.

Також Лещенко підтримує ідею легалізувати одностатеві шлюби та легкі наркотики.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ, 9 березня

Україна стала на крок ближче до безвізу з ЄС

Комітет Європейського парламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ остаточно затвердив проект законодавчої резолюції про внесення України до переліку третіх країн, для громадянам яких скасовуються візові вимоги. Так, 39 членів комітету проголосували за рішення, один утримався і четверо були проти, повідомляє Depo.ua. Євродепутат Міхал Боні перед голосуванням зробив коротку заяву щодо тріалогу між Європарламентом, Радою ЄС та Мальтійським головуванням у ЄС, в рамках якого минулого тижня узгодили безвіз для України. Він наголосив, що Україна виконала всі вимоги ЄС щодо надання безвізового режиму і ‘навіть перевершила очікування’.

ЕКСПРЕС, 9 березня

  ФАКТИ, ПЕРСОНИ, ДУМКИ, ЯКІ ЗАСТАВЛЯЮТЬ ЗАМИСЛИТИСЯ