Пропозиції?

Гопко заявила про тиск з боку Садового та розчарування у «Самопомочі»

Нардеп Ганна Гопко сподівалась, що на базі «Самопомочі» зробиться платформа, де інші люди зможуть об’єднатися, і це стане реально новою силою. Але, на жаль, так не склалося. Про це нардеп розповіла в ефірі програми «Нова кров» на телеканалі ZIK 22 січня.

«Мені здавалося, що потім на базі цієї політичної сили зробиться платформа, де інші люди зможуть об’єднатися, і це стане реально новою силою. Але, на жаль, так не склалося», – згадує Гопко.

Із «Самопомочі», впевнена нардеп, її виключили через принципову позицію: «Хотіли Гєллєра, Хомутинніка, Ківалова і Яценка зробити першими заступниками голів комітетів. Я сказала, тільки через мій труп ці люди стануть першими заступниками! Люди, які голосували за закони 16 січня, які причетні до розкрадання бюджетів, до руйнування судової гілки влади, бюджету і так далі, не займуть позицій перших заступників голів топ ключових комітетів!».

Після цього й почався на неї тиск, пригадує Гопко, й ні від кого іншого, як від лідера «Самопомочі» – Андрія Садового.

«Я йому сказала, що зараз зроблю публічну заяву, що для мене є лише Бог, Україна і моя родина авторитетом. Хто б не дзвонив і не казав, я від свого не відступлюся».

«Я думаю, що вже десь тоді всім стало зрозуміло, що Гопко не є в команді Садового, і що їм треба шукати більш лояльних людей, з якими вони зможуть грати їхню партійну гру»,– додає Гопко.

ZIK, 23 січня

Одкровення від Омеляна: Балчун забув, що останні місяці займався музикою

Міністр інфраструктури Володимир Омелян сподівається, що на засіданні Ради національної безпеки і оборони будуть прийняті правильні кадрові рішення щодо ПАТ ‘Укрзалізниця’. Про це він сказав в ефірі телеканалу NewsOne

‘У мене була розмова з президентом на цих вихідних. Повідомив про незадовільний стан справ, про те, що зараз мова йде не про реформу, а про бажання певних осіб зберегти корупційний вплив на ‘Укрзалізницю’ – сказав Омелян.
‘Я сподіваюся, що буде позачергове засідання РНБО, і ми зможемо вислухати всі сторони. Буде прийнято правильне кадрове рішення для виведення компанії вперед і реформування її за допомогою реальних дій, а не гасел і презентацій’, – зазначив він.
Міністр у черговий раз назвав главу правління ‘Укрзалізниці’ Войцеха Балчуна низькокваліфікованим фахівцем.
‘Він забув, що останні роки не працював в компаніях, а займався музикою. Тому питання стоїть не в тому, хто кому Балчун, а в тому, хто кому ‘Укрзалізниця’. Чи потрібна нам дійсно високоефективна державна компанія, яка працює для народу, або компанія, яка є джерелом збагачення для певного кола осіб’, – сказав Омелян.
Тим часом, ще в квітні 2016 року, коли стало відомо, що номінаційний комітет відібрав Балчуна на посаду голови ‘Укрзалізниці’, Омелян позитивно висловлювався про нього, зазначає агентство.
Як повідомлялося, прем’єр-міністр Володимир Гройсман підтримав главу ‘Укрзалізниці’ Балчуна в конфлікті з міністром інфраструктури Омеляном.
‘Чвари залишайте вдома’, – сказав він в ході засідання Кабінету міністрів від 25 січня 2017 року, закликавши до конструктивної роботи в сфері інфраструктури та транспорту.

Омелян і Балчун обмінялися критичними висловлюваннями щодо їх дій на своїх постах в ході засідання уряду. Міністр інфраструктури звинувачує керівництво ‘Укрзалізниці’ в корупційній діяльності.

Дубневичі продукують непотріб для залізниці і заробляють на цьому мільярди

Бізнес народних депутатів Ярослава і Богдана Дубневичів давно і міцно пов’язаний із залізницею. Тут вони заробляють мільярди на деталях, які нікому не потрібні у таких кількостях. Про це в інтерв’ю Цензор.нет розповів міністр інфраструктури Володимир Омелян.

«За підсумками минулого року орієнтовна вартість закупівель в компаній Дубневичів становила близько мільярда гривень, про що пише й преса», – заявив Омелян. Він відзначив, що «це контракти, які у нас є».

«Можна тільки припускати, скільки було інших компаній, асоційованих з цими людьми. У них же є геніальний винахід – унікальний трикутник, який запатентований. Я вважаю, що це на межі зловживання. Прозорість таких операцій викликає сумніви. Чи потрібен такий обсяг УЗ? Чи випадково ними зараз забиті всі склади?», – заявив Омелян.

За його даними, обсяг закупівель значно перевищує потреби УЗ. «При тому, що УЗ практично перебуває у стані технічного дефолту. У нас рухомий склад замортизований відсотків на 90. Нам потрібні негайні інвестиції у локомотиви, інфраструктуру», – додав міністр.

За його словами, замість цього УЗ часто закуповує речі, які є абсолютно непотрібними, або мають закуповуватися у значно меншому обсязі.

Міністр також розповів, що керівник УЗ Войцех Бальчун, «замість того, щоб працювати весь час, займався всілякими політичними домовленостями» і не виключає, що його підтримують Дубневичі.

Нагадаємо, розслідуваннями оборудок братів Дубневичів займаються чи не усі правоохоронні органи. Це десятки кримінальних справ проти підприємств, які безпосередньо належать братам чи фірм, які чітко пов’язані з ними. Імовірні збитки державі, завдані їх діяльністю, оцінюються у сотні мільйонів гривень.

Саме Дубневичів, а також Ахметова, та оточення Януковича, вважають причетними до найбільших корупційних потоків Укрзалізниці.

ZIK,26 січня

Трамп схвалює застосування тортур до підозрюваних у тероризмі

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп висловив переконання, що використання тортур стосовно підозрюваних у тероризмі в американських в’язницях є ефективним і може бути виправдане. Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу ABC News 25 січня, передає українська служба Deutsche Welle.

Відповідаючи на запитання про ймовірність повернення таких тортур, як от імітації утоплення тощо, Трамп заявив, що напередодні він спілкувався з високопоставленими представниками розвідки і запитав у них, чи працюють тортури.

‘І відповідь була так, однозначно’, – зазначив Трамп.

Він навів у приклад ті вбивства, які скоюють бойовики терористичної організації ‘Ісламська держава’ на Близькому Сході, вбиваючи людей і знімаючи це на відео. За його словами, ІД робить речі, ‘про які ніхто не чув з часів Середньовіччя’.

‘З вогнем потрібно боротися за допомогою вогню’, – переконаний президент США.

У той же час він додав, що в цьому питанні покладається на думку своєї команди, зокрема, на главу Центрального розвідувального управління Майка Помпео і міністра оборони Джеймса Меттіса.

‘Але чи вважаю я, що це працює? Безумовно, це працює’, – заявив Трамп.

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА, 26 січня

Наталя СОКОЛЕНКО: Чому за однаковим прайсом дають один закордонний паспорт в ДП Документ і два паспорти в Центрах надання адмінпослуг?

Ахаха! Державне підприємство ‘Документ’ підвищило ціни на свої так звані ‘послуги’. Відтепер при оформленні закордонного паспорта вони беруть з громадян 557, 32 грн за визначені законом АДМІНПОСЛУГУ, БЛАНК і його ПЕРСОНІФІКАЦІЮ. А ще заборонені законом 400 (!) гривень за свої послуги. Про заборону законом цих платежів нижче.
А просто зараз порада: якщо до цих 400 грн Ви докладете 157 грн, то по тій ціні, яку сплачуєте в ДП ‘Документ’ за ОДИН паспорт, у ЦНАПі – Центрі надання адміністративних послуг Ви отримаєте два таких же точно паспорти.

Так, тепер, чому оті 400 гривень, які з Вас знімає ДП ‘Документ’ є незаконною дією: відповідно до частини 3 статті 20 Закону України ‘Про Єдиний державний демографічний реєстр…’, ‘вартість адміністративної послуги є однаковою в усіх уповноважених суб’єктів. Стягнення додаткових платежів за адміністративну послугу забороняється.’ 
Де можна вже зараз отримати закордонний біометричний паспорт без переплати у 400 грн – усього за 557, 32 грн?
– У ЦНАП (Центрі надання адмінпослуг) м. Києва (Дніпровська Набережна, 19 Б, від метро ‘ Осокорки’). Там нормальний сервіс.

Також закордонний паспорт без переплати можна отримати у підрозділах Державнї міграційної служби, Але там такі вбогі приміщення, так часто немає для відвідувачів туалету, такі довжелезні черги, що громадяни тікають звідти у…так, звісно, у ДП Документ’.
Між тим ЦНАПи по всій Україні готові прийняти в свої стіни – відремонтвані стіни! – працівників Державної міграційної служби разом із обладнанням, щоби у комфортних умовах без переплати у 400 гривень видавати біометричні закордонні паспорти усім охочим.
Питаєте, чому працівники Державної міграційної служби не переходять із своїх облуплених приміщень до ЦНАПів?
Відповідь точно знає керівник Державної міграційної служби Максим Соколюк, який може це питання вирішити за один день – відрядити своїх працівників по всій Україні у ЦНАПи, як це вже було зроблено у Луцьку до приходу пана Соколюка.

Як той казав у рекламі: навіщо платити більше, пане Максиме?

УКРАЇНСЬКА ПРАВДА, 26 січня

Бажання влади боротися з корупцією – під великим питанням, – ЧЕРНЯК

У світовому рейтингу сприйняття корупції Україна посіла 131-е місце. Тобто, впродовж останніх років держава не працювала у цьому напрямі. Тим часом для змін на краще у боротьбі з корупцією потрібно змінити підхід у доборі кадрів.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 19:00–21:00 на телеканалі ZIK) висловив член Ради громадського контролю при НАБУ Євген Черняк.

Відкриті кадрові конкурси – позитивний інструмент, який має застосовуватись у всіх державних органах. Раніше в Україні такого не було, тож це можна вважати позитивним зрушенням. Адже зараз питання професійності кадрів постало дуже гостро.

«Часто влада хоче протиснути когось їй лояльного, однак ця людина є дуже нефаховою. Це велика проблема. Такі речі потрібно серйозно присікати і робити це можна якраз через конкурс», – зазначив Черняк.

І хоча на громадську раду при НАБУ не намагаються вплинути безпосередньо, та тиск чиниться постійно.

«У нас відбуваються інтернет-голосування. Були випадки накрутки рейтингів певним особам. Таких людей ми виключили, однак проти нас подавали судові позови. Буквально кілька днів тому в одному з видань вийшов матеріал, на мій погляд, дуже замовного характеру. Там були звинувачення до членів ради громадського контролю. Очевидно, що відбувається намагання паралізувати нашу роботу», – зазначив експерт.

У світовому рейтингу сприйняття корупції Україна посідає 131-е місце. Для прориву щодо цієї проблеми не вистачає щирого бажання влади боротися із зазначеним ганебним явищем.

«Адже бачимо, що зараз однією рукою влада штовхає антикорупційні реформи, а іншою – зупиняє. І це яскраво демонструє ситуація із електронними деклараціями. Спочатку прийняли закон, а потім його почали правити, прибираючи звідти певні положення. Це все робили представники провладних фракцій. Вони створювали різні кампанії по зриву декларування. Це був дуже серйозний виклик, боротись із яким непросто», – розповів Черняк.

Навіть зараз робляться спроби тиснути на Антикорупційне бюро, зокрема, йдеться про спроби забрати доступ до реєстру розслідувань.

«Постійно відбуваються процеси, які ставлять під питання щирість бажання влади боротися із корупцією», – зазначив  Євген Черняк. 

ZIK,26 січня

Програміст озвучив, скільки коштує переїзд в іншу державу

Переїзд з України в іншу державу може коштувати від $1 до $8 тис.

Про це Gazeta.ua розповів Сергій Іванов з Києва. Він наприкінці минулого року переїхав до Ванкувера у Канаді.

‘У мережі сильно поширили хвилю еміграції, але ніхто не задумався над тим, скільки це коштує. До переїзду в іншу країну з українськими зарплатами треба готуватися заздалегідь, щоб мати з собою певну суму грошей на квиток, житло і кілька перших місяців проживання. Для тих, хто не знає мови, треба мати гроші на курси з вивчення мови’.

Чоловік поставив ціль емігрувати 2014-го. Тоді його скоротили з роботи у центрі Києва. Йому довелось шукати тимчасові підробітки.

‘Причиною став роботодавець, який прийшов вранці на роботу і всіх звільнив без виплати зарплати за останніх півмісяця. Тоді для себе вирішив, що доки молодий треба їхати з України’, – розповів Сергій.

Для переїзду спочатку розглядав найближчі країни, але згодом цей варіант відкинув.

‘Найдешевше переїхати в Польщу. Житло там коштує 200 євро на місяць. Квиток коштуватиме 700 гривень. Роботу для програміста знайти важко і за неї мало платять. Середня зарплата тисяча євро. В Німеччині більше, але там треба знання мови і дорожче життя. Наприклад, така ж квартира як у Польщі, коштуватиме 500 євро. Зарплата 2 тисячі євро. Найбільший ‘рай’ для програмістів у Канаді та США. Переїзд у ці країни обійдеться найдорожче. Тут потрібно мати не менш ніж 5 тисяч доларів на рахунку та заплатити за житло за три місяці наперед. Їхав, роботи не мав. Знайшов її на місці за 2 тижні. Українських програмістів там люблять’.

Сергій живе за 50 км від роботи. Каже, це дуже близько. До офісу їде 2 год. 2 видами транспорту.

ГАЗЕТА, ПО-УКРАЇНСЬКИ, 26 січня

«Я вивчив українську з поваги до України!»

Сказав в’єтнамець Чан Куок Кхань враженим суддям на шоу «Голос країни».

Студент хімічного факультету університету “Львівська політехніка”, 24-річний в’єтнамець Чан Куок Кхань, за вісім місяців вивчив українську мову. З українською піснею “Скрипка грає” він прийшов на популярне пісенне шоу “Голос країни”.  На жаль, жоден із чотирьох суддів так і не повернувся  до виконавця. Судді, які між собою на українському шоу спілкуються переважно російською,  були здивовані, що хлопець, який народився і виріс у В’єтнамі, так бездоганно володіє українською. Співачка Тіна Кароль, кокетуючи,  припустила, що за вісім місяців вивчити українську можна тільки заради коханої дівчини. Не вгадала. У хлопця була інша мотивація: “Це повага до України”…

Марта Лозинська, викладач Львівського музичного коледжу, заслужений працівник культури України:У мене багато учнів. Кхань мене сам знайшов, коли став студентом Львівської політехніки. Коли зателефонував вперше, у слухавці я чула лише окремі українські слова. На той час він уже чотири місяці вивчав мову. На початках було важко – і мені, і йому. Коли ми не могли порозумітися, я переходила на англійську і пояснювала йому, що від нього хочу. Але Кхань просив спілкуватися тільки українською. Він не зазубрював слова пісні, не розумію­чи її змісту. Іноді українською, а іноді й англійською доводилося розповідати, про що йдеться у пісні. Найважче було вимовити “дж”, “дз”, “щ”. Підбирала для нього розмаїті вправи, цікавилася, як працюють логопеди, і відпрацьовувала з Кханем кожен склад. Кхань – надзвичайно працьовитий. Вивчив мову через пісню! Кхань вперто йде до мети – хоче стати професійним співаком. Коли почали займатися з Кханем, возила його на різноманітні конкурси – регіональні, всеукраїнські і навіть міжнародні. Чотири роки тому на один із міжнародних конкурсів ми підготували пісню Вакарчука “Така, як ти”. Він вник в ідею пісні, просив розповісти йому, хто такий Вакарчук, прослухав увесь його репертуар… От тоді про нього вперше заговорили. Він виборов призове місце, усіх вразило, що в’єтнамець вийшов у вишиванці і заспівав красивою українською. А одного разу каже: “Я подав заявку на “Голос країни”.
ВИСОКИЙ ЗАМОК, 26 січня

За думками слідкувала Квітка ЛЮБЧЕНКО.

ДУМКИ З ПРИВОДУ І БЕЗ, ЯКІ, ОДНАЧЕ, НЕ МОЖУТЬ НЕ ХВИЛЮВАТИ