Пропозиції?

‘Переслідуйте урядовців, які розбазарюють державні гроші’ – головні слова від БАЙДЕНА

Сьогодні Україну відвідує віце-президент США Джозеф Байден. Це його останній офіційний візит до Києва на посаді.

Gazeta.ua пропонує найцікавіші цитати американського посадовця після зустрічі із президентом Петром Порошенком.

Про Майдан

‘Це були надзвичайні події. Дуже велика кількість патріотів піднялись, щоб добитися майбутнього для своєї країни, у якому їй відмовили. Я хотів приїхати сюди ще раз із остаточним візитом як віце-президент, щоб віддати хвалу досягненням народу України’.

Про роль України в світі

‘Американці, зокрема майже 1 мільйон українського походження, розуміють що від вашого успіху залежить дуже багато. Не тільки для українців, а й для Європи і США. Якщо ви зможете продовжувати свій поступ, то не тільки здобудете відкритіше, демократичніше, благополучне майбутнє, а й забезпечите підтримку та єдність міжнародного товариства. Сподіваюсь, що наступна адміністрація також буде вашим прихильником і партнером. Але ніхто не виконає важку роботу замість вас’.

Про відповідальність влади

‘Керівництво і народ повинні поставити потреби України вище вузьких особистих інтересів. Поставити загальне благо вище містечкових упередженостей і дріб’язкових досягнень. Це стосується усіх – членів уряду, депутатів Верховної Ради, суддів, представників ЗМІ та громадянського суспільства. Щоб вимагати відповідальності від тих, хто при владі. Кожен із вас має відповісти на виклик історії і нарешті побудувати об’єднану, демократичну Україну’.

Про реформи і Приватбанк

‘Ви продовжили впроваджувати вимоги щодо реформ і отримали пакет допомоги від МВФ. Зміцнили банківський сектор, захистили вкладників за рахунок націоналізації Приватбанку. Впровадили новаторську систему електронного декларування активів для боротьби із корупцією. Ця система допоможе забезпечити, щоб посадовці не змогли використовувати свої політичні посади для особистого зиску’.

Про кумівство і клептократію

‘Національне антикорупційне бюро та спеціалізована антикорупційна прокуратура можуть вплинути на ситуацію. Важливо, щоб ви надалі зміцнювали всі свої антикорупційні відомства. Викорінили тих, хто хоче повернути Україну до кумівства та клептократії. Завдяки цим крокам ваша економіка знову зростає’.

Про російський газ

‘Продовжуйте працювати з МВФ, щоб упровадити жорсткі реформи, які забезпечать стійкість економіки України. Продовжуйте очищення банківської системи. Упроваджуйте реформи в енергетичному секторі, щоб усунути залежність України від російського газу. Працюйте над прозорою приватизацією державних підприємств. Створюйте бізнес-середовище з відповідальною нормативно-правовою системою, яка зробить Україну привабливою для інвестицій’.

Про корупцію

‘Вам доводиться боротися проти ракової пухлини – корупції, яка продовжує роз’їдати демократію зсередини’.

Про РФ

‘Постійні спроби Росії підірвати ваш успіх і безпеку, суверенітет і територіальну цілісність дуже різноманітні. Це й атаки брехливої пропаганди, спроби дестабілізувати вашу економіку. Україна, як і кожна країна Європи, має право визначити власний шлях. Проте Росія прагне стати на заваді цьому. Тому міжнародна громада повинна як одна стояти проти агресії та практики примусу’.

Про Мінський процес

‘Лише після того, як Росія та її послідовники на Донбасі виконають свої зобов’язання щодо припинення бойових дій і дадуть Донбасу можливість встановити мир і безпеку, можна очікувати від України повного виконання своїх політичних зобов’язань. Росія відмовляється виконувати свої зобов’язання щодо безпеки. Ми знаємо, що цей процес – єдина життєздатна основа для врегулювання конфлікту на Донбасі, відновлення української влади на Сході та повернення Україні контролю над кордоном’.

Про санкції проти Росії         

‘Санкції повинні продовжувати доки Росія повністю не виконає свої зобов’язання з Мінських домовленностей. А санкції, пов’язані з Кримом, повинні залишатися доки вона не поверне Крим Україні’.

Про ‘розбазарювання’ державних грошей

‘Наполягайте на прозорості. Переслідуйте у судовому порядку урядовців, які розбазарюють державні гроші для свого збагачення. Росія протягом останніх 10 років використовувала іншу зброю зовнішньої політики. Використовує корупцію, як інструмент примусу проти України. Щоб Україна залишалася вразливою і залежною. Тому впроваджуйте реформи, щоб викорінити корупцію. Це вкрай важливе питання національної безпеки’.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ, 16 січня

Одна з фракцій заговорила про Майдан

Українці нарікають на владу та живуть у злиднях.

Про це з трибуни парламенту заявив голова фракції ‘Самопоміч’ Олег Березюк.

‘Люди не відчувають, що ми їх чуємо. Не довіряють нам, але пробують до нас достукатися’, – зауважив він.

Депутат зачитав листа жителів Самбірського району Львівської області до уряду Володимира Гройсмана.

‘Життя дуже важке, харчування дуже дороге, а про ліки й мови не може бути. Міністрів змінюють, а результату немає. Навпаки, кожного тижня дорожчають ліки. Український народ вмирає. Пенсії малі, робіт немає, а Верховна Рада декларує свої статки – людям плакати хочеться… Голосували ми за президента, але помилилися. Чому ніхто не покараний за злочини перед Майданом, за корупцію, яка процвітає? Невже треба знову збирати народний Майдан?’, – зацитував Березюк.

‘Чому дотепер ніхто не звільнив голову Національного банку? Вона нас обциганила, доларом підняла ціни на все’, – додав депутат.

За словами Березюка, генпрокурор ‘також тільки обіцяє розглядати справи’.

Інший лист Березюк зачитав від мешканців Троїцького району Луганської області.

‘Пенсії у нас чудні. Як можемо жити на 1300 гривень із теперішніми цінами? Хоч дали субсидію’, – зацитував депутат.

‘Це звичайні люди, які пишуть нам, а ми не читаємо цих листів. Тим паче, більшість людей, які тут сидять, залежні від олігархату, який не хоче чути цих людей. Тому наша пропозиція – стати на горло олігархічній пісні. Мусимо припинити політичну корупцію, яка переростає в економічну’, – заявив Березюк.

Він закликав депутатів проголосувати за закон про вибори до Верховної Ради на пропорційній основі з відкритими списками. Також – за скасування недоторканності депутатів.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ,

‘Неприпустимо допускати навіть дискусій щодо здачі українських територій’ – СЮМАР

Неприпустимо допускати навіть дискусій щодо здачі українських територій ворогу, бо такий підхід розірве Україну зсередини.

Про це заявила заступник керівника фракції ‘Народний фронт’ Вікторія Сюмар в інтерв’ю за результатами засідання фракції.

Відповідаючи на запитання щодо контексту зустрічі віце-президента США Джо Байдена та лідера партії ‘Народний фронт’ Арсенія Яценюка, вона зазначила, що візит до України політика такого рівня, якого визнано одним із кращих віце-президентів США, ‘свідчить про особливе ставлення адміністрації Обами до України й увагу до ситуації в нашій країні’.

Разом з тим вона зауважила, що після 20 січня, коли відбудеться інавгурація Дональда Трампа, всі питання, пов’язані з Україною, буде вирішувати новообраний президент.

‘Для нас ключова річ – це у зовнішній політиці відстоювати свою позицію. Бо дуже багато зараз спокус сподобатися ‘республіканцям’ і Трампу, задати якісь розмови про можливість здачі територій. Однак такий підхід ніколи не може бути на користь країні. Він ризикований тим, що просто розірве країну зсередини. І ця ідея росіян – розчленування України – може стати вже не такою далекою, якщо ми будемо продовжувати дискусії, що ‘давайте змиримося з існуючим порядком речей’, – наголосила Вікторія Сюмар.

На її переконання, українська дипломатія повинна бути максимально посилена найкращими кадрами, особливо зважаючи на певні політичні проблеми всередині Європейського Союзу, а також майбутні вибори канцлера Німеччини та президента Франції.

‘Це означає, що українська дипломатія має бути настільки чіткою, щоби відстоювати кожну позицію по захисту українських інтересів у світі. Іншого виходу у нас немає’, – підсумувала народний депутат.

ЕКСПРЕС, 17 січня

САВЧЕНКО припустила, чим поступиться Україна заради Донбасу

Звільнення окупованих територій Донбасу мирним шляхом можливе лише за рахунок здачі Криму.

Таку думку висловила народний депутат Надія Савченко в телеефірі ‘112 Україна‘.

‘Якщо це зроблять мирним шляхом, то це обов’язково буде здача Криму. Як завжди, це відкладуть у довгий ящик. Іншого немає. Це можна зробити мирним шляхом за столом переговорів… Найоптимальніший варіант, коли вони – учасники всіх сторін, Захід – домовляться між собою про те, що конфлікт не потрібний і заважає розвитку економічних взаємин. Україна зробить так, що Крим залишиться поки що окупованою територією, водночас його ніхто не визнає. Надалі будуть санкції та торги за економічне поле’, – сказала Савченко.

Іншим варіантом повернення Донбасу вона назвала війну.

‘Крим залишається невизнаною окупованою територією, це чергове Придністров’я. Для того, щоб не зробити таким ще й Донбас, окупованим залишать Крим, а Донбас заберуть (українська сторона. – Gazeta.ua). Іншого шляху не бачу. Бачу, але військовий. І не за 2 тижні, не 2 місяці. Це війна’, – зазначила політик.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ, 18 січня

ЯРОШ поставив на місце ‘брехуна’ Лаврова

Росія використовує будь-які способи виправдатися за власні злочини, тому слова російського міністра Сергія Лаврова не потрібно ‘брати близько до серця’.

Про це заявив провідник Народного руху ‘Державницька ініціатива Яроша’, колишній лідер ‘Правого Сектора’ Дмитро Ярош, повідомляє сайт ’24’.

‘Маразми Лаврова коментувати немає сенсу. Агресія Московської імперії проти незалежної України – факт. І закономірним є те, що наш віковічний ворог використовує відверту брехню для прикриття своїх дій. Мене це не дивує’, – сказав депутат.

‘Треба менше слухати ‘блеєння’ кремлівських говорящих голів, а робити своє. Московська імперія має бути знищена. Перемога буде за нами’, – заявив Ярош.

17 січня на прес-конференції міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, до анексії Криму Росією призвели нібито заяви Дмитра Яроша про ‘вигнання росіян’ з півострова.

ГАЗЕТА ПО-УКРАЇНСЬКИ, 18 січня

Анатолій ГРИЦЕНКО: Мстивий бездушний Президент – політичне сміття

Я не є адвокатом Андрія Садового, ми в різних партіях і, в принципі, є політичними конкурентами. Однак у критичній ситуації, що склалася у Львові й навколо Львова, промовчати не можу.
Коли Президент (і його Уряд) в угарі політичних ігрищ на знищення Садового, разом з його рейтингом і фракцією Самопоміч, вже явно заступили за червону межу – не лише відповідальності, але й людської моралі. Коли від мстивого Президента і його умисної бездіяльності щодня, вже протягом восьми місяців, потерпають сотні тисяч львів’ян.
Напевно Садовий як міський голова міг і мав би зробити більше для завчасного і системного вирішення проблеми з вивезенням/утилізацією сміття. Пообіцяв на виборах – зроби, врешті це питання політичної відповідальності. Але…
Коли вже сталося лихо і нависла реальна небезпека екологічної катастрофи, коли мер неодноразово звертається за допомогою до Президента, Уряду – чому замість допомоги, не меру навіть, а сотням тисяч людей, Порошенко і підпорядковані йому порошенки проявляють повну бездушність і безвідповідальність?!

Врешті, ти ж Гарант, маєш захищати людей і їхні права – хіба твої власні політичні ігрища й виборчі розклади/наперстки важливіші людського горя?!
Неприпустимо, коли для локалізації екологічної катастрофи міський голова змушений за допомогою звертатися не до власної держави, а до зарубіжних держав, іноземних послів, іноземних міст-побратимів.
Соромно за такого Президента і за таку державу, в якій людина, її права і інтереси для найвищих посадовців – не на першому, а на десятому місці.

УКР ПРАВДА, 19 січня

Думки відслідковувала Квітка ЛЮБЧЕНКО.

ДУМКИ, НА ЯКІ НЕ МОЖНА НЕ ЗВАЖАТИ
Tagged on: